Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak s nimi zacházet

21. 4. 2012

 


morce.jpghladke-morce--1-.jpg Morčata potřebují lásku.První dva dny je neberte z klece at´si to tam prozkoumají.Ze začátku až si je vemete prvně si klekněte (kdyby spadlo at´se mu nic nestane).Až se uklidní stoupněte si sním a mluvte na něj at´ se nebojí.Potom další dny si vás oblíbí ale nějaké dny je neberte z klece at´ mají klid.

1.Když chcete vzít morče do ruky položte mu nejdřív prvně ruku na záda aby neuteklo pak druhou rukou zajed´te ze strany pod něj těsně za předníma nohama aby vám spočívalo v dlani.

2.Když ho zvedáte přidržte ho pod zadečkem rukou kterou jste měli položenou na jeho zádech.Podepřít morčeti při zvedání zadeček je velmi důležité protože na svou velikost jsou to dost těžká zvířátka.

3.Pak morče obrat´te tak aby vám sedělo v dlani a tělem spočívalo na předloktí.Paži přidržte blízko u těla aby se o vás morče opíralo.Druhou rukou ho můžete podepřít nebo utišit když začne být neklidné.

4.Některá morčata se cítí bezpečnější a spokojenější když sedí vzpřímené a opírají se o vás.Můžete je tak držet docela bezpečně pokud je vždycky podepřete druhou rukou a by nespadla.